Wybierze dietę

Dieta Vege

Dieta wegetariańska, nazywana także dietą jarską to sposób odżywiania oparty wyłącznie na produktach pochodzenia roślinnego. W zależności od typu wegetarianizmu dopuszcza także spożywanie niektórych produktów odzwierzęcych.

Prawidłowo zbilansowana i odpowiednio dobrana dieta wege jest zdrowa i dostarcza wszystkich składników, których potrzebuje organizm do prawidłowego funkcjonowania – dlatego tak istotne jest skomponowanie zrównoważonej diety. Nasze zestawy w Diecie Vege składają się z 4 lub 5 dań. Energia czyli węglowodany pochodzą z różnego rodzaju kasz, makaronu pełnoziarnistego, ryżu, pieczywa pełnoziarnistego oraz warzyw i owoców. Białka roślinne nie należą do białek pełnowartościowych, najbardziej wartościowe jest białko soi.

Oprócz białka z soi i roślin strączkowych w Diecie Vege dostarczamy inne rodzaje białek z ryb i jajek. Źródłem tłuszczy są ryby ponieważ zawierają one niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega -3, obniżające poziom cholesterolu i przeciwdziałające miażdżycy. Ze źródeł pochodzenia roślinnego są to olej lniany, kokosowy, rzepakowy tłoczony na zimno oraz oliwa z oliwek.

Jadłospis

Pobierz pełny jadłospis diet
*menu na poznań

Pobierz

Zapytaj dietetyka