Wybierze dietę

Dieta optymalna

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy do naszego jadłospisu dietę tłuszczową anaboliczną – optymalną.

Opiera się ona na zasadach optymalnego odżywiania organizmu, gdzie kluczem do sukcesu w racjonalnym odżywianiu, są odpowiednie proporcje pomiędzy makroskładnikami – czyli białkiem, tłuszczem i węglowodanami. Jej główne zalecenia są zgodne z elementarnymi podstawami biochemii.

Posiłki z których składa się dieta oparte są o produkty odzwierzęce o wysokiej zawartości tłuszczy. Zastosowanie tej diety ma przynieść efekt w postaci zgubienia zbędnej tkanki tłuszczowej lub rozbudowaniu masy mięśniowej.

Podstawą w stosowaniu diety tłuszczowej optymalnej jest kontrolowanie dziennego spożycia węglowodanów. Dieta tłuszczowa optymalna różni się właśnie tym od diety Fat Killer w której wprowadzamy organizm w ketozę. W diecie tłuszczowej optymalnej staramy się aby spożycie węglowodanów było możliwie niskie aby organizm nie wchodził w proces ketozy. Spożywamy je w najmniejszej ilości zapewniającej prawidłowe funkcjonowanie przemian biochemicznych w organizmie.

Produkty, których używamy na skomponowanie diety są źródłem białek najwyższej wartości biologicznej, jaja zawierające cenne fosfolipidy i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, sery, podroby, ryby, mięsa. Posiłki w naszej diecie tłuszczowej anabolicznej – optymalnej uzupełniamy w dużą ilość warzyw, będących źródłem witamin i minerałów.

Jadłospis

Pobierz pełny jadłospis diet
*menu na poznań

Pobierz

Zapytaj dietetyka