Dieta ketogeniczna w praktyce

Przykłady i zastosowanie diety tłuszczowej ketogenicznej w praktyce:

Czym jest dieta tłuszczowa? Jest to dieta, w której stosujemy produkty wysokotłuszczowe, głównie mięso i tłuszcz zwierzęcy oraz jaja. W diecie tej całkowicie eliminujemy cukier pod każdą postacią. Unikamy owoców. Możemy stosować tylko te warzywa, które zawierają bardzo mało skrobi. Dieta tłuszczowa jest niesłychanie skuteczna w walce z tkanką tłuszczową pod warunkiem, że będziemy skrupulatnie przestrzegać zasad tej diety. Należy powiedzieć jeszcze jedną ważną rzecz: popularna tłuszczówka jest niezwykle wymagająca i raczej nie polecam jej jako pierwszej diety w programach redukcyjnych. Należy nabyć odpowiednich nawyków żywieniowych zanim zdecydujemy się na dietę tłuszczową.

Przykładowy plan ketogeniczny wygląda następująco:

1 posiŁek 8.00

3 całych jajek + plasterek boczku gotowanego pokrojonego w kostkę. Boczek podsmażamy na patelni teflonowej następnie dodajemy jajka i smażymy mieszając.

1/2 awokado

Pomiędzy posiłkami możemy dodać porcję błonnika rozpuszczonego w wodzie.

2 posiŁek 11.30

Mielone kotlety z wołowiny i karczku lub inne tłuste mięso (140gr) smażone na głębokim smalcu (bez soli) + pomidor

3 posiŁek 14.00

Boczek lub żeberka pieczone w piecu (140gr) na głębokim smalcu (bez soli) + pomidor/kiszonki.

Pomiędzy posiłkami możemy dodać porcję błonnika rozpuszczonego w wodzie.

4 posiŁek 17.00

Mielone kotlety z wołowiny i karczku lub inne tłuste mięso (140gr) smażone na głębokim smalcu (bez soli) + rzodkiew, sałata, pomidor, ogórek

5 posiŁek kolacja 20.00

Tłusta ryba (140gr) smażone na głębokim smalcu (bez soli) + ogórek kiszony

W zmienionej diecie tłuszczowej zwanej również „ketogeniczną” prawie do zera zredukowaliśmy węglowodany. Zmniejszona jest również ilość białka. Kalorie pochodzą głównie z tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. W skrócie dieta ta polega na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy. Zazwyczaj nasze ciało używa cukru – glukozy w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię. Gdy wykluczymy cukier pod każdą postacią z naszej diety, organizm rozpoczyna produkcję ciał ketonowych czyli spalanie tłuszczy zamiast glukozy.

Ketogeniczny plan Fat killer powinien kończyć się tygodniem wyjściowym, przygotowującym organizm do przejścia na inny rodzaj diety np. węglowodanową rotacyjną.